روبات در بازی کامپیوتر ای رقبای انسانی را شکست داد

[ad_1]

طبق آخرین خبرها به اعلام سی ان ان، یک برنامه هوش مصنوعی رقیب انسانی خود را در مسابقه جهانی بازی های کامپیوتر ای شکست داد.

این پیروزی هوش مصنوعی برای بسیاری از کارشناسان حوزه بازی های کامپیوتر ای شگفت انگیز است زیرا روبات ها معمولا در مقایسه با انسان، بازیکنان کم هوش تری به حساب می آیند.

درهرحال این برنامه به Open AI تعلق دارد که  یک شرکت تحت حمایت الون ماسک است و درباره هوش مصنوعی تحقیق می کند.  این شرکت ادعا می کند وظیفه اش توسعه و گسترش مسئولانه هوش مصنوعی است.

درهرحال Open AI برای آزمایش برخی مصارف بی خطر هوش مصنوعی به یک روبات بازی Dota۲ را آموخت.

 این بازی درحقیقت یک جنگ چندنفره آنلاین است. گروه های مختلف بازیکنان با استفاده از شخصیت هایی قدرتمند به نام «قهرمان» با یکدیگر مسابقه می کنند. این بازی زمانی تمام می شود که یکی از گروه ها بتواند قلعه ای را در قلمرو گروه دیگر فتح کند.

 گرگ بروکمن یکی از موسسان این شرکت در این رابطه می گوید:  روبات ما به طور خودکار بازی را انجام می دهد. به عبارت دیگر به طور تصادفی و بدون هیچ دانش قبلی بازی را آغاز می کند و در برابر کپی خود بازی می کند. درحقیقت همیشه یک رقیب مشابه دارد.

به هرحال هنگام آماده سازی، محققان  به این روبات آموختند تا زمانی که ماهرترین بازیکن Dota۲ شود به بازی ادامه دهد. سپس این روبات در مسابقات جهانی این بازی کامپیوتر ای مورد آزمایش قرار گرفت.

Dota۲ معمولا با گروه هایی ۵ نفره است اما برگزارکنندگان آن برای مسابقه روبات ها اجازه افزایش تعداد بازیکن دادند.

این روبات توانست قهرمان بازی Dota۲ را شکست دهد.

[ad_2]
لینک مطلب

پاسخ دهید