ساخت سامانه دوربین هوشمند برای کنترل بهداشت کادر بیمارستان

[ad_1]

محققان دانشگاه استنفورد سیستم هوشمندی را بر مبنای دوربین حرکت‌سنج طراحی کرده‌اند که به کمک آن فعالیت کارکنان بیمارستان و همچنین رفتارهای خطرناک مثل اهمیت ندادن به شست‌وشوی دست‌ها با مایع ضد عفونی‌کننده را به دقت بررسی می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، این سیستم هوشمند با هدف جلوگیری از گسترش عوامل عفونی در بیمارستان‌ها و همچنین شناسایی منبع گسترش عفونت ساخته شده است.

طبق مطالعات انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، حداقل یک نفر از هر 25 بیمار مراجعه‌کننده به بیمارستان دچار بیماری‌های عفونی ناخواسته موجود در محیط می‌شود. محققان این سازمان با بررسی‌های انجام شده علت اصلی گسترش عوامل عفونی را کارکنان بیمارستان معرفی کردند.

محققان برای جلوگیری از گسترش بیشتر عفونت در بیمارستان‌ها و همچنین افزایش بهداشت عمومی، سامانه دوربین‌های متصل به مرکز تحت کنترل هوش‌مصنوعی برای نظارت بر کارکنان را طراحی کردند.

این سامانه بیشتر با هدف نظارت بر استفاده از مواد ضدعفونی کننده دست توسط کارکنان بیمارستان طراحی شده، چرا که طبق مطالعات انجام شده در جهت شناسایی منابع گسترش میکرواورگانیسم‌های عفونت‌زا مشخص شد که بعضی از کارکنان بیمارستان به توصیه‌های بهداشتی توجهی نمی‌کنند و از روی تنبلی یا فراموشی دست‌های خود را ضد عفونی نمی‌کنند.

این سامانه هوشمند مجهز به منبع آرشیو اطلاعات و سیستم تشخیص کادر بیمارستان است که در صورت نصب در محیط‌های درمانی، از گسترش عفونت در مراکز درمانی جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]
لینک مطلب

پاسخ دهید