مزایای هوش مصنوعی

استفاده از فناوری در سال های اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته است و تقریباً تمامی ابعاد زندگی ما انسان ها را دربرگرفته است ، تا جایی که امروزه در تمامی حوزه های علمی و سبک زندگی و … حضور هوش مصنوعی بسیار محسوس می باشد . اما مزایای هوش مصنوعی چیست ؟

جهت مطلع شدن از مزایای هوش مصنوعی کافی است که تنها نیم نگاهی نگاهی به اطرافمان بیندازیم ! در ادامه کاربردهای هوش مصنوعی آورده شده است که با هم از نظر می گذرانیم ؛

حفظ حیات وحش

با استفاده از هوش مصنوعی ، محققان محیط زیست به این امکان درست یافتند که با استفاده از تصاویر گونه های مختلف حیوانی و نیز به کار بردن GPS بتوانند سن ، نوع گونه حیوانی و سایر اطلاعات مربوط به آن را به دست آورند .

علم پزشکی

کمتر کسی است که از کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی آگاه نباشد . پیشرفت های چشمگیر علم پزشکی و کشف روش های درمانی حتی برای بیماری های صعب العلاج ، ازجمله نمونه های بارز کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی می باشد .

نجات افراد

استفاده از هوش مصنوعی ، امکان نجات و امدادرسانی به افراد را به هنگام مواجه با خطر و بلایای طبیعی و … ایجاد کرده است و این فناوری توانسته است جان میلیاردها انسان را در شرایط مختلف نجات دهد .

امنیت سایبری

امنیت در حوزه ارتباطات و سایبری ، بسیار حیاتی می باشد ، بخصوص در سازمان های مهم و امنیتی که حفاظت از اطلاعات حرف اول را می زند . هوش مصنوعی توانسته این امنیت را تا حد بسیار زیادی فراهم بیاورد که این خود به تنهایی می تواند از مزیت های بسیار مهم و نجات بخش هوش مصنوعی شمرده شود .

پاسخ دهید