هوش مصنوعی در صنعت پزشکی

گوگل به تازگی الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه داده است که می تواند به وسیله اسکن شبکیه چشم ، احتمال وقف حمله های قلبی را اشخیص دهد.

همانطور که می دانید گوگل یک غول بزرگ در دنیای اینترنت می باشد که با تغذیه از اطلاعات وارد شده از سوی کاربران هر لحظه بزرگتر و غول پیکرتر می شود . اما این غول بزرگ تنها به فضای مجازی و دنیای اینترنت بسنده نکرده است و در سال های اخیر تمایلش را برای ورود به عرصه های مختلف از جمله صنعت پزشکی نشان داده است !

اینکه گوگل بتواند با تکمیل الگوریتم درحال بررسی و ساخت خود ، بتواند اولین الگوریتم هوشمند دنیا در صنعت پزشکی و بخصوص تشخیص بیماری ها بسازد چه اندازه برای این شرکت دارای اهمیت است !

verily که همان بخش از گوگل می باشد که در صنعت پزشکی مشغول فعالیت است ، اخیراً اعلام کرده است که موفق به ساخت نرم افزاری شده است که قادر است از طریق اسکن عمیق شبکیه چشم بیمار اطلاعاتی نظیر فشار خون ، سن و بسیاری از خصوصیات دیگر او را دریافت کند . این شکرت معتقد است که می تواند با گسترش این نرم افزار و الگوریتم های آن از این طریق به تشخیص بیماری ها از جمله بیماری های قلبی بپردازد .

باید منتظر ماند تا گوگل این الگوریتم را بطور کامل توسعه دهد و ادعای خود را به جهانیان به اثبات برساند .

پاسخ دهید