هوش مصنوعی شناگران را از خطر کوسه نجات می دهد

[ad_1]

طبق آخرین خبرها به اعلام انگجت، نجات غریق ها و گاردهای محافظ در سواحل این کشور تنها با دقت ۳۰ درصد می توانند کوسه ها را تشخیص داده و از جان انسان ها در برابر حملات مرگبار این موجودات حفاظت کنند.

اما استفاده از فناوری های نوین و سیستم های هوش مصنوعی باعث شده تا راهی دقیق تر و قابل اتکاتر برای حل این مشکل به دست آید که دقت آن به ۹۰ درصد می رسد.

نرم افزار هوش مصنوعی شناسایی تهدیدات کوسه ها که از این پس توسط گارد ساحلی کشور استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد، به سرعت و با دقت بالای کوسه ها را شناسایی کرده و پس از آن ارسال پیام هشدار و دور کردن شناگران از سواحل صورت می گیرد.

طراحی این سیستم با استفاده از تصاویر ویدئویی هوایی مربوط به سواحل استرالیا که در آنها از شنای کوسه ها فیلمبرداری شده صورت گرفته است. مهم ترین مزیت این سیستم تمیز دادن کوسه ها از دیگر انواع موجودات دریایی مانند دلفین ها، وال ها و غیره است.

در قالب این سیستم تعدادی پهپاد مجهز به این نرم افزار هوش مصنوعی در سواحل استرالیا به پرواز در می آیند. این پهپادها مجهز به چراغ های هشدار و قایق نجات هستند و لذا می توانند به سرعت به کمک سانحه دیدگان بشتابند. قرار است پهپادهای یاد شده به سیستم های الکترونیک بازدارنده هم مجهز شوند تا بتوانند مانع از پیشروی کوسه ها به سمت شناگران سانحه دیده شوند.

[ad_2]
لینک مطلب

پاسخ دهید