چین برترین کشور دنیا در هوش مصنوعی می شود

[ad_1]

طبق آخرین خبرها به اعلام زددی نت، مقامات چینی قصد دارند تا فناوری هوش مصنوعی را به نیروی محرکه اصلی اقتصاد این کشور در یک دهه آینده مبدل کنند.

بر اساس طرح دولت این کشور، چین باید در مرحله اول اجرای این طرح، یعنی تا سال ۲۰۳۰ رتبه اول جهان را در زمینه استفاده از فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی کسب کند و به همین منظور سرمایه گذاری به میزان ۱۵۰ میلیارد یوآن یا ۲۲ میلیارد دلار را در این زمینه به عمل خواهد آورد.

این رقم تنها هسته اولیه سرمایه گذاری چین را در بر می گیرد و رقم کل این سرمایه گذاری در نهایت به رقم حیرت انگیز یک تریلیون یوآن خواهد رسید.

اجرای مرحله دوم طرح مذکور تا سال ۲۰۲۵ به طول می انجامد. در این زمان صنایع مرتبط با هوش مصنوعی تا حد زیادی تثبیت شده اند و دولت چین برنامه های خود برای تبدیل به رهبر جهانی هوش مصنوعی در تمامی حوزه ها را تعقیب خواهد کرد تا این هدف تا سال ۲۰۳۰ محقق شود.

چینی ها ارزش هسته اصلی صنعت هوش مصنوعی خود را در این زمان ۱۰ تریلیون یوآن و ارزش همه صنایع مرتبط با هوش مصنوعی را ۱۰ تریلیون یوآن برآورد می کنند. از جمله صنایع چین که توسط هوش مصنوعی متحول خواهند شد می توان به تولید نرم افزار و سخت افزار، رباتیک، اینترنت اشیا، تولید کامپیوتر های کوانتومی، کشاورزی و پزشکی اشاره کرد.

اتکای چین به فناوری هوش مصنوعی باعث خواهد شد، این کشور آمریکا را ظرف ده سال آینده در این حوزه پشت سر بگذارد و تولید ناخالص داخلی آن تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۶ درصد افزایش یابد.

[ad_2]
لینک مطلب

پاسخ دهید