یافتن گمشدگان با هوش مصنوعی!

بتازگی کمپانی  موتورولا سولوشنز (با کمپانی سازنده گوشی های همراه ارتباطی ندارد) قصد دارد محصولی جدید جهت ردیابی افراد گمشده ارائه دهد که این محصول می تواند برای پلیس بسیار مفید باشد .نام این محصول Si500 Body Cam است و کمپانی فوق قصد دارد در آن یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را جهت یافتن افراد گمشده بکار ببرد.

لازم به ذکر است که کمپانی Neurala  که اخیراً  با ساخت نرم افزاری روی پهپاد، شکارچیان در آفریقا را می‌یابند در ساخت این محصول جدید موتورولا را یاری می کند . و نیز قرار است که در این محصول از تکنیکی که در ساخت نرم افزار پهباد بکار برده شده است استفاده نمایند .

پس از رونمایی از محصول فوق ، در آینده نزدیک شاهد شناسایی افراد در خیابان توسط دوربین‌های سیار پلیس (Si500 نسل آینده) خواهیم بود که به مرکز تصاویر و آی دی افراد وصل بوده و تمام دوربین‌های مذکور با هم شبکه‌ای از تصاویر را ایجاد کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا در کسری از ثانیه افراد گمشده را در خیابان شناسایی کنند.

به عنوان مثال گزارش گم شدن یک کودک بین نیروهای پلیس پخش می‌شود و نیروها از طریق دوربین Si500 تصاویر کودکان در خیابان را اسکنِ خودکار کرده و فرد مورد نظر را از روی مشخصات لباس، چهره و … پیدا می‌کنند.

بحث حریم خصوصی ممکن است مانع از توسعه فراگیر این پروژه شود، اما ماه گذشته پلیس انگلیس از همین طریق مظنونی را بازداشت کرد که باعث شد پلیس آمریکا تمایل پیدا کند تا از سیستمی مشابه در سیستم خود استفاده کند.

پاسخ دهید